Lieky na črevnú chrípku - Prírodné (1 produktov)

Čo je črevná chrípka?

Črevná viroza, niekedy označovaná aj ako brušná chrípka, je častým ochorením tráviaceho systému. Príznaky črevnej virozy môžu zahŕňať zvracanie, hnačku, bolesti brucha a horúčku. Toto ochorenie môže byť spôsobené rôznymi …

Zobraziť viac

Smecta vreciek 30 ks

Môžete mať za 3 dni v pondelok 4. 11.
Lieky na črevnú chrípku - Prírodné - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na črevnú chrípku - Prírodné ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na črevnú chrípku - Prírodné na 98 %
Recenzia produktu: Carbocit 320mg 20tbl 20 tabliet
5 / 15x
Dlouhodobě super
Recenzia produktu: Linex probiotika 16 kapsúl
5 / 6x
Účinnost’.Má vyhodné balenie.Komfort pri užívaní.
Recenzia produktu: Linex 32 kapsúl
5 / 6x
Som veľmi spokojný
Recenzia produktu: Noventis Kinedryl 10 tabliet
5 / 9x
Dobrý liek ????
Recenzia produktu: Hylak Forte kvapky 100 ml
4.9 / 151x
Dobrý produkt
Recenzia produktu: Carbosorb 320mg 20 tabliet
4.9 / 98x
Vyhovujici
Recenzia produktu: Hylak Forte kvapky 30 ml
4.9 / 151x
Skúsila som proti nadúvaniu, zápche (silené, neúplné vyprázdňovanie) a kŕčom, ale príznaky sa akurát zhoršili, ku zhoršenej zápche sa pridalo občasné preháňanie a znížila sa mi tolerancia na kyslé potraviny. Po vysadení sa cítim lepšie.
Recenzia produktu: Smecta vreciek 10 ks
4.8 / 36x
Při žaludečních potížích dobrý pomocník. Trošku chutná a vypadá jako sádra.
Recenzia produktu: Carbosorb prášok 25 g
4.8 / 6x
Rozpustný a účinný , doporučuji .
Recenzia produktu: Smecta vreciek 30 ks
4.8 / 36x
Pomocník při problémech :)

Črevná viroza, niekedy označovaná aj ako brušná chrípka, je častým ochorením tráviaceho systému. Príznaky črevnej virozy môžu zahŕňať zvracanie, hnačku, bolesti brucha a horúčku. Toto ochorenie môže byť spôsobené rôznymi vírusmi, ako sú rotavírusy, norovírusy a adenovírusy. Črevná viroza obvykle trvá niekoľko dní a môže byť veľmi nepríjemná. Je dôležité dodržiavať hygienické pravidlá, ako je časté umývanie rúk, a dbať na hydratáciu, aby ste minimalizovali riziko dehydratácie.

Črevná chrípka je síce ochorenie veľmi nepríjemné, ale vo veľkej väčšine prípadov nijako závažné, takže si s ňou hravo poradíte vďaka domácej liečbe.

V skutočnosti nejde o chrípku v pravom slova zmysle. Zažívacie ťažkosti sú spôsobené buď vírusmi alebo baktériami, ktoré sa dostanú do tráviaceho traktu, kde dráždia sliznicu. To má za následok zvracanie a/alebo hnačku.

Ako sa črevná chrípka prenáša?

Kým v letných mesiacoch sú pôvodcom týchto ťažkostí predovšetkým baktérie, ktoré sa množia hlavne na zle skladovaných potravinách, v zimných mesiacoch črevnú chrípku častejšie spôsobujú vírusy. U vírusovej črevnej chrípky je veľmi vysoká nákazlivosť. K prenosu dochádza najčastejšie vo verejných priestoroch: kľučky na dverách, madlá v hromadnej doprave, pri potriasaní rukami. K nákaze stačia veľmi malé "kvapôčky", ktoré nie sme schopní okom zahliadnuť.

Inkubačná doba črevnej chrípky a ako dlho črevná chrípka trvá?

Neobvyklá nie je jednodňová črevná chrípka. Domácou liečbou by ste mali svoj stav zlepšiť v priebehu dvoch až troch dní. Ak sa to nedarí, je na mieste vyhľadať lekárske ošetrenie. Rovnako v prípade, že máte v stolici krv, ukrutné bolesti brucha, vysokú teplotu a iné nezvyčajné príznaky.

Čo na črevnú chrípku?

  • Najdôležitejšie je dopĺňať tekutiny: ideálna je ľadovo vychladená voda po lyžičkách, minerálna voda, ale mnoho ľudí uprednostňuje colu alebo osladený čierny čaj. Vhodné je použiť rehydratačný roztok.
  • Diéta je ďalším krokom k úspešnej liečbe. Prvý deň nejedzte radšej nič, potom pridávajte nedráždivé potraviny ako sú banány, jemne nastrúhané jablko, varená mrkva, ryža. V ďalších dňoch je vhodný vývar. Vyhnite sa mliečnym, tučným a sladkým výrobkom.
  • Na hnačku je možné nasadiť najrôznejšie druhy liekov: aktívne uhlie, Endiex, prírodné íly.
  • Vracanie pomôže zvládnuť Kinedryl.
  • Nasaďte preventívne opatrenia hneď ako sa vám uľaví - probiotiká a laktobacily pomáhajú udržiavať váš tráviaci trakt v dobrej kondícii a odolný proti nákazám.

Diagnostika črevnej chrípky

Diagnostika črevnej chrípky obvykle zahŕňa niekoľko krokov:

  • Anamnéza - lekár sa spýta na pacientovu anamnézu a zhodnotí príznaky, vrátane nedávnej konzumácie potravín, cestovanie a ďalšie faktory.
  • Fyzikálne vyšetrenie - fyzikálne vyšetrenie môže zahŕňať palpácie brucha a kontrolu známok dehydratácie.
  • Laboratórne testy - stolica môže byť testovaná na prítomnosť vírusov, baktérií alebo parazitov. Laboratórne testy môžu tiež zahŕňať krvné testy na posúdenie možnej dehydratácie a zápalu.
  • Testy na vyšetrenie stolice - odobratie vzorky stolice môže identifikovať konkrétne patogény spôsobujúce črevnú infekciu.
  • Diferenciálna diagnóza - lekár týmto zvažuje iné možné príčiny príznakov, aby vylúčil ochorenia, ktoré môžu mať podobné symptómy.

Prevencia črevnej virozy

Prevencia črevnej virozy je kľúčová pre udržanie zdravia a minimalizáciu rizika nákazy. Vhodné opatrenia zamerané na prevenciu môžu výrazne znížiť výskyt tejto infekcie:

  • Hygienické návyky - časté umývanie rúk teplou vodou a mydlom je základným opatrením na prevenciu nákazy črevnými vírusmi. Používanie dezinfekčných prostriedkov môže byť užitočné, najmä v oblastiach s vyšším rizikom šírenia infekcie. Vyhýbanie sa kontaktu s chorými jedincami znižuje šancu na prenos vírusových častíc.
  • Správna manipulácia s potravinami - starostlivé umývanie ovocia a zeleniny je dôležité na odstránenie potenciálnych kontaminantov. Varenie mäsa na dostatočne vysoké teploty eliminuje možnú kontamináciu. Uchovávanie potravín v chlade zabráni rýchlemu množeniu baktérií a vírusov.
  • Cestovanie a očkovanie - pri cestovaní do oblastí s vyšším rizikom črevných infekcií je vhodné konzultovať s odborníkom možnosť očkovania.
  • Hydratácia a bezpečná pitná voda - zaistenie dostatočnej hydratácie je kľúčové pre udržanie silného imunitného systému. Konzumácia bezpečnej pitnej vody minimalizuje riziko prenosu infekcií.

Črevná chrípka u detí a dojčiat

Črevná chrípka sa nevyhýba ani dojčatám, batoľatám a malým deťom do piatich rokov. Sú rizikovou skupinou a priebeh u nich môže byť veľmi závažný, predovšetkým preto, že hrozí rýchla dehydratácia. Preto je vhodné podávať malým pacientom nielen dostatok tekutín, ale aj rehydratačný roztok (Kulíšek). Pôvodcom tejto choroby sú u malých detí veľmi často rotavírusy, proti ktorým existuje očkovanie.

Črevná chrípka v tehotenstve

Ochorenie črevnou chrípkou (gastroenteritída) počas tehotenstva môže predstavovať zvláštne výzvy a vyžaduje zvýšenú pozornosť k zdraviu matky a dieťaťa. Tehotné ženy môžu byť náchylnejšie na infekcie kvôli zmenám v imunitnom systéme. Črevná chrípka môže spôsobiť dehydratáciu a vyčerpanie, čo môže byť pre tehotnú ženu nebezpečné.
Tehotné ženy by mali pravidelne piť tekutiny, ako je voda, bylinný čaj alebo elektrolytové nápoje, aby predišli dehydratácii.

V prípade črevnej chrípky s výraznými príznakmi alebo pokiaľ trvá dlhšie ako pár dní, by tehotná žena mala konzultovať zdravotný stav s lekárom. Lekár posúdi, či sú potrebné ďalšie liečebné kroky.

Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Črevná chrípka. Pozrite sa na produkty z kategórie Črevná chrípka zoradených od tých najpredávanejších.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.