Lieky na pálenie záhy, prekyslenie žalúdka (12 produktov)

K páleniu záhy dochádza vtedy, keď sa vracajú zo žalúdka do pažeráka žalúdočné kyseliny, niekedy aj s nedotrávenou potravou. Prekyslený žalúdok môže vyvolať silnú bolesť za hrudnou kosťou, až podobnú infarktovej bolesti, niekedy sa prejavuje dávivým kašľom či chrapotom.

Zobraziť viac
Helicid 20 mg 14 tvrdých kapsúl

Helicid 20 mg 14 tvrdých kapsúl

Môžete mať už zajtra
Maalox žuvacích 40 tabliet

Maalox žuvacích 40 tabliet

Môžete mať už zajtra
Nolpaza 20mg 14 tabliet

Nolpaza 20mg 14 tabliet

Môžete mať už zajtra
Esozoll Esozoll 20 mg 14 tvrdých kapsúl

Esozoll Esozoll 20 mg 14 tvrdých kapsúl

Môžete mať už zajtra
Talcid 500mg žuvací tablety 50 ks

Talcid 500mg žuvací tablety 50 ks

Môžete mať už zajtra
Maalox bez cukru citrón žuvacích 40 tabliet

Maalox bez cukru citrón žuvacích 40 tabliet

Môžete mať už zajtra
Lieky na pálenie záhy, prekyslenie žalúdka - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na pálenie záhy, prekyslenie žalúdka ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na pálenie záhy, prekyslenie žalúdka na 94 %
Recenzia produktu: Maalox žuvacích 40 tabliet
5 / 23x
Top
Recenzia produktu: Maalox Premium 4,3 ml 20 vrecúšok
5 / 23x
spokojnosť pomáha
Recenzia produktu: Helicid 20 mg 14 tvrdých kapsúl
5 / 1x
vynikajúce
Recenzia produktu: Maalox bez cukru citrón žuvacích 40 tabliet
5 / 23x
Vzhľadom na môj problém so žal.kyselinou som s MAALOXOM maximálne spokojná...
Recenzia produktu: Gaviscon Duo Efekt žuvacie tablety 48 ks
4.9 / 13x
Som spokojna
Recenzia produktu: Talcid mnd 500 mg 20 tabliet
4.9 / 34x
vynikajicí lek, mela jsem poskozeny žaludek od atb, zachvaty takove,že jsem nemohla skoro 5 dni jíst, nez jsem objevila talcid, bylo to peklo, pote mne velmi behem 14 dnu pomohl, dale jsem zaludek lecila aloe, kerou piji dodnes a po roce uživání jsem v pořádku , tedy talcid jsem brala pouze v dobe nejvetších bolesti a v začátcích, rozhodne super lek, bolest mizela teměř okamžite a za hodinu jsem mohla i jist...
Recenzia produktu: Iberogast perorálny roztok 100 ml
4.9 / 40x
Spokojnosť
Recenzia produktu: Gaviscon Duo Efekt žuvacie tablety 24 ks
4.9 / 13x
Veľmi účinný a za rozumnú cenu. Vždy mi pomohol
Recenzia produktu: Talcid 500mg žuvací tablety 50 ks
4.9 / 34x
pri občasných problémoch mi vždy pomôže
Recenzia produktu: Nolpaza pálenie záhy 7 tabliet
3.7 / 3x
Hanba pre Pilulka.sk za spôsob vybavenia objednávky...

K páleniu záhy dochádza vtedy, keď sa vracajú zo žalúdka do pažeráka žalúdočné kyseliny, niekedy aj s nedotrávenou potravou. Prekyslený žalúdok môže vyvolať silnú bolesť za hrudnou kosťou, až podobnú infarktovej bolesti, niekedy sa prejavuje dávivým kašľom či chrapotom.

Čo je to pálenie záhy?

Odborne sa nazýva pyróza. Najčastejšie je pálenie záhy popisované ako nepríjemné pálenie v hrdle vychádzajúce z hrude. Spôsobuje ho dráždenie sliznice pažeráka kyslou žalúdočnou šťavou. Dochádza k nemu spravidla v spánku alebo po jedle. V prípade spánku je problémom horizontálna poloha, ktorá napomáha žalúdočným šťavám dostať sa ďalej do pažeráka. Niektorí ľudia majú kvôli páleniu záhy vážne problémy so spaním.

Príznaky:

Rizikové faktory:

  • Obezita
  • Konzumácia kofeínu a nikotínu
  • Nevhodné stravovacie návyky
  • Tehotenstvo

Prevencia:

  • Zdravá strava
  • Obmedzte kofeín a nikotín
  • Udržujte zdravú telesnú váhu
  • Vyhnite sa ležaniu po jedle

 

V prípade pravidelných alebo závažných príznakov palenia záhy je vždy dôležité konzultovať stav s lekárom pre vhodnú diagnostiku a liečbu.

Čo na pálenie záhy?

Dostupné účinné prípravky sú tzv. antacidá - ktoré neutralizujú prebytočné žalúdočné kyseliny a zbavia Vás pálenia záhy aj do 5 minút. Medzi najpopulárnejšie prípravky patria napríklad žuvacie tablety Rennie, Gaviscon alebo Talcid. Pokiaľ vám nevyhovujú žuvacie tablety, môžete skúsiť tekutú formu suspenzie - Maalox, Gaviscon.

Ak však trpíte pálením záhy aj niekoľkokrát do týždňa, žalúdočné kyseliny potom dráždia a rozožierajú povrch pažeráka a môžu vyvolať zápal - refluxnú ezofagitídu alebo vredy na pažeráku. Potom môžu byť pre Vás vhodnejšie prípravky, ktoré priamo tlmia tvorbu žalúdočnej kyseliny a na ťažkosti tak vôbec nemusí dochádzať. Takto pôsobí napr. Nolpaza alebo prípravky s obsahom účinnej látky omeprazol (Helicid)

Pálenie záhy v tehotenstve

Hormonálne a fyziologické zmeny spôsobujú často pálenie záhy v tehotenstve. Väčšinou sa vyskytuje počas tretieho trimestra, v ktorom trpí pyrózou asi 70% žien. V tomto období býva pálenie záhy naozaj intenzívne a nepríjemné. Je to bežný jav a plod nijako neohrozuje, môžete byť v kľude. Našťastie niektoré lieky možno brať aj v tehotenstve. Musíte sa však riadiť písomnou informáciou. Medzi lieky, ktoré možno užívať v tehotenstve, patrí napríklad Gaviscon alebo Rennie.

Prevencia pálenie žáhy: Zabránime ohňu v pažeráku

Pálenie záhy, to nepríjemné pálivé alebo kyslé pocitenie za hrudnou kosťou, môže nám spríjemniť život. Ale ako tomu predísť? Prevencia môže byť kľúčovým nástrojom na minimalizáciu nepríjemných pocitov spojených s pálením záhy.

  • Zdravá strava: Voľba nízkotučných a nízkokyslých potravín môže byť prvým krokom. Obmedzte konzumáciu mastných jedál, citrusových plodov, paradajkových produktov a korenených pokrmov.
  • Obmedzte kofeín a alkohol: Kofeín a alkohol môžu dráždiť žalúdok a zvyšovať tvorbu kyseliny. Obmedzenie ich konzumácie môže prispieť k prevencii pálenia záhy.
  • Správne stravovacie návyky: Menšie, častejšie jedlá môžu znížiť tlak v žalúdku a minimalizovať príležitosti na návrat žalúdočného obsahu do pažeráka.
  • Vyvarujte sa jedla pred spaním: Raňajky pred spaním môže spôsobiť, že kyselina bude mať viac príležitostí uniknúť zo žalúdka späť do pažeráka. Snažte sa nejesť aspoň dve až tri hodiny pred spaním.
  • Udržujte zdravú váhu: Obezita môže zvyšovať tlak v bruchu, čo môže prispievať k páleniu záhy. Udržiavanie zdravej váhy je tiež kľúčovým prvkom.

Kedy k lekárovi?

Pokiaľ sa pálenie záhy stane chronickým alebo neustále pretrváva, mali by ste sa konzultovať s lekárom. To platí aj v prípadoch, keď sa pálenie záhy objavuje spolu s bolesťou na hrudi, problémami s prehĺtaním, alebo ak sa objaví po zmene stravy alebo liečby. Lekár môže vykonať potrebné testy a navrhnúť vhodnú liečbu pre konkrétnu situáciu. Pamätajte, že dlhodobé ignorovanie pálenia záhy môže mať vážne dôsledky.

Pozrite sa na produkty z kategórie Pálenie záhy, prekyslenie žalúdka zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Pálenie záhy, prekyslenie žalúdka.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.