Späť do poradne
Otázka z 26. 5. 2024

Dorsiflex a Flector

Lieky
Dobrý deň, prosím Vás môžem užiť Dorsiflex 3x2 tablety na krčnú chrbticu a Flector 3x1 sáčok na bolestivú menštruáciu ? Nezníži sa účinok Dorsiflexu ? Ďakujem
Na otázku odpovedá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý deň,

áno, môžete oba lieky užívať. Dorsiflex s účinnou látkou mefenoxalón je indikovaný na liečbu bolestivých spazmov kostrového svalstva rôzneho pôvodu. Rovnako ako iné sedatívne látky môže mefenoxalón zosilňovať tlmivý účinok benzodiazepínov, barbiturátov, sedatív, hypnotík, antidepresív, anxiolytík, neuroleptík, analgetík, antihistaminík, anestetík a alkoholu, preto sa ich súčasné užívanie neodporúča.

Mefenoxalón tiež zosilňuje účinok myorelaxancií. Súčasné podávanie antihypertenzív môže viesť k vzniku alebo prehĺbeniu hypotenzie, zároveň môže dôjsť k zvýrazneniu bradykardie pri súčasnom podávaní betablokátorov.

Flector obsahuje diklofenak, patrí medzi nesteroidné antiflogistiká a je určený pre dospelých pacientov na liečbu osteoartrózy, mimokĺbového reumatizmu (periartritída, tendinitída, burzitída) a vertebrogénnych syndrómov. Nemal by sa podávať pacientom so srdcovým zlyhaním, so zvýšenou krvácavosťou, aktívnym peptickým vredom. Nepodávať alkoholické nápoje. Pri súbežnom podávaní antikoagulancií a antiagregancií (lieky na riedenie krvi) sa odporúča opatrnosť, pretože súčasné podávanie môže zvýšiť riziko krvácania.

Obvyklá dávka je 50 mg (1 sáčok) prípravku Flector dvakrát až trikrát denne. Pri miernejších bolestiach sa užíva denne 50 mg až 100 mg diklofenaku, t. j. 1 až 2 sáčky. Pri bolestivej menštruácii užívajú ženy obvykle 50 až 150 mg diklofenaku denne. Snažte sa užiť čo najnižšiu dávku Flectoru na dosiahnutie účinku.

S prianím pekného dňa,

Martina Macfeldová

Užitočné?

Články

Všetky články

Najhľadanejšie témy

LiekyZdravie a prevenciaChoroby a príznakyBolesťDoplnky stravyLiekové interakcieŽenské zdravieVitamíny a minerályInfekciaZažívanieKožaDuševné zdravieDetiImunitaPohybový systémAlergiaTehotenstvoVýživaStarostlivosť o teloIntímne problémyBylinkyDermokozmetikaProbiotikáMagnesiumOči a ušiAntibiotikáÚsta a zubyŽily a cievyVitamín DAntikoncepciaCholesterol a krvný tlakDýchacia sústavaNervový systémMenštruáciaVzťahy a sexKĺbyKašeľChrípka a prechladnutieMužské zdravieMočové cestyRegeneráciaHomeopatiaKontraindikácieDojčenieVitamín CStarostlivosť o pleťErekciaVlasy a nechtySvalyBolesť v krkuIntímna hygienaSpánokDetské chorobyOmega 3-6-9LaktobacilyPrvá pomocDetoxikaceNespavosťChudnutieEkzémAlkoholVaginálna infekciaReceptyKŕčové žilyHorúčka, zvýšená teplotaDezinfekciaŠportCestovanie a výletyZápchaSuperpotravinyRiedenie krviNadúvanieMaterstvo a rodinaMaznáčikoviaDiabetesDetská výživaKoronavírusPestrecDopyt na lekárneNádchaOparOpaľovanieNáplastiVegáni a vegetariániDomácnosťObehový systémLepokInkontinenciaKozmetika pre mužovLíčeniePrírodná kozmetika

Podobné otázky

Najnovšie otázky

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky