Paracetamol - Coldrex (2 produktov)

Účinná látka paracetamol patrí medzi analgetiká (lieky proti bolesti) a antipyretiká (lieky znižujúce horúčku). Používa sa na zníženie bolesti a horúčky spojené s rôznymi ochoreniami, ako sú napríklad prechladnutie, chrípka, bolesti hlavy, zubov, …

Zobraziť viac

Účinná látka paracetamol patrí medzi analgetiká (lieky proti bolesti) a antipyretiká (lieky znižujúce horúčku). Používa sa na zníženie bolesti a horúčky spojené s rôznymi ochoreniami, ako sú napríklad prechladnutie, chrípka, bolesti hlavy, zubov, menštruačné bolesti alebo bolesti svalov.

Lieky obsahujúce paracetamol

Paracetamol sa predáva pod rôznymi značkami a v rôznych liekových formách ako sú tablety, prášok na prípravu horúceho nápoja, sirup pre deti alebo čapíky. Najznámejšími a najužívanejšími liekmi, ktoré obsahujú paracetamol, sú Paralen a Panadol. Ponúkame aj prípravky s rýchlejším nástupom účinku – všeobecne bývajú označené slovom rapid. V prípade paracetamolu sa rýchlejšia úľava dosiahne pri užití tabliet rozpustných vo vode (Paralen Rapid)

Ako funguje paracetamol?

Paracetamol sa rýchlo vstrebáva do krvi po požití a účinná látka potom pôsobí v mozgu a v oblasti miechy, kde znižuje produkciu prostaglandínov - látok, ktoré sú zodpovedné za bolesť a horúčku. Paracetamol je obvykle k dispozícii bez lekárskeho predpisu, ale je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie, pretože predávkovanie môže byť veľmi nebezpečné a môže viesť k poškodeniu pečene. Obzvlášť riziková je súčasná konzumácia alkoholu.

Paracetamol a ďalšie účinné látky

  • kofeín - paracetamol sa často kombinuje s kofeínom, ktorý zvyšuje analgetický účinok paracetamolu. To sa využíva najmä pri bolestiach hlavy vrátane migrény, ale aj pri bolestiach zubov alebo neuralgii (bolesť spôsobená podráždeným alebo poškodeným nervom). Kombinácia paracetamol + kofeín je napr. v prípravkoch Paralen Extra alebo Panadol Extra a Panadol Extra Rapide.
  • iné analgetiká - paracetamol sa kombinuje aj s inými analgetikami, pri čom dochádza k sčítaniu účinkov jednotlivých látok, alebo dokonca k ich zosilneniu. To umožňuje použitie nižších dávok. Obľúbené kombinácie sú s kyselinou acetylsalicylovou (Acifein, Migralgin), propyfenazónom (Valetol, Saridon), novo aj s ibuprofenom (Cetalgen)
  • dekongescens (najčastejšie fenylefrín) - látka spôsobujúca oplasknutie nosovej sliznice a uvoľnenie upchatého nosa sa k paracetamolu pridáva v obľúbených prípravkoch na chrípku a prechladnutie ako je Coldrex alebo Paralen Grip

Užívatelia si najviac obľúbili rady Paralen, Panadol a Glenmark. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Paralen 500 mg 24 tabliet.

Coldrex Junior Citrón 10 vrecúšok

Coldrex Junior Citrón 10 vrecúšok

Môžete mať už zajtra

Coldrex MaxGrip Citrón 10 vrecúšok

Môžete mať už zajtra
8,15 €
Paracetamol - Coldrex - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Paracetamol - Coldrex ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Paracetamol - Coldrex na 98 %
Recenzia produktu: Glenmark Cetalgen 500 mg/200 mg, 20 tabliet
5 / 127x
vyuzivam pravidelne pri bolestiach hlavy. odporucam.
Recenzia produktu: Paralen ® 125 mg, 1 x 20 tabliet
5 / 20x
vše ok
Recenzia produktu: TheraFlu Chrípka a kašel, horúci nápoj, 1000mg paracetomolu, 10 kusov
5 / 3x
Silný pomocník v prípade horúčky, prechladnutia či chrípky.
Recenzia produktu: TheraFlu prechladnutie a chrípka 10 vrecúšok 10 ks
5 / 2x
super pomáha v začiatkoch nachladnutia
Recenzia produktu: Vitabalans Oy Paracut 1000 mg, 5 tabliet
5 / 1x
Super na prechladnutie
Recenzia produktu: TheraFlu prechladnutie a chripka horúci nápoj 14 sáčkov
5 / 29x
Rýchli účinok.
Recenzia produktu: Coldrex Maxgrip Lesné ovocie 14 ks
5 / 4x
Vždy pomože pri chripkovom obdobi alebo proste ked človek citi že nanho,,niečo lezie,,.U nas v lekarničke je vždy
Recenzia produktu: Paralen 500 mg 12 tabliet
5 / 538x
Použil som prvý krát a bol som prekvapený rýchlom účinkom.
Recenzia produktu: Grippostad C dur 20 tvrdých kapsúl
5 / 3x
.
Recenzia produktu: Paralen Grip Horúci nápoj citrón 12 vrecúšok
5 / 16x
Nam sa pacil viac ako Teraflu alebo Neocitran. Je to silnejsi ako bezny paralen, a preto uzasne pomaha pri chripke a prechladnuti. V sacku je malo peasku, co znamena, ze v mensej mnozstve vody sa da vypit. Liek som pouzivala pocas dojcenia, 3-4 dni podla potreby. Odporucam vsetkym ktori bojuju s chripkou, lepsi ako konkurencne produkty.

Pozrite sa na produkty z kategórie Paracetamol zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Paracetamol.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky